OlioVita® балзам

Купи од е-аптека


Заштита, хидратација и регенерација на усните и носот благодарение на ексклузивните состојки.

Негува, регенерира и ги штити сувите и испукани усни, како и иритираниот нос, благодарение на регенеративната функција и видливо придонесува за здрава кожа.

Екстракт од масло од Волчји трн (Sea buckthorn oil): навлажнува и промовира регенерација и заштита на усните и носот. Антибактериско дејство заради присуството на линоленска и олеинска киселина.

Екстракт од Алое вера: антиинфламаторно и антиоксидативно дејство благодарение на неговите фенолни соединенија. Исто така, има антибактериско и антифунгално дејство.

Хијалуронска киселина: придонесува за регенерација на кожата и го забрзува процесот на заздравување на микро-раните. Има тројно дејство: подмачкува, навлажнува и хидрира.

Екстракт од Centella Asiatica: антиинфламаторно, антиоксидантно и хидрирачко дејство.

Нанесете на усните и носот, по потреба.

Дерматолошки тестирано.